Anasayfa » Mağaza » Tarot Kartları

Tarot Kartları

En Düşük: 143,00 +KDV

  • Teknik Özellikler

    Kağıt Cinsi

    Baskı Yönü

    Selefon Kaplama

    *En az bir ürünü seçtiğinizden emin olun

Tarot dünyasında tamamen yeniyseniz, ilk kez tarot kartlarını satın almak biraz göz korkutucu olabilir. İlk tarot destenizin hediye olması gerektiğine dair bir mitoloji var, ancak çoğumuz ilk tarot destelerimizi kendimiz alarak bu geleneğe karşı çıktık. Peki, bu manevi bir yolculuğa başlarken, sizin için en iyi tarot kartlarını nasıl bulursunuz? Tarot desteleri hakkında tüm detaylar için okumaya devam edin.

Tarot, basitçe söylemek gerekirse; geleneksel olarak fal ile ruhsal ve psikolojik iç gözlem için bir araç olarak kullanılan görüntüleri betimleyen 78 kartlık bir destedir. Yüzyıllardır varlar, ancak özellikle pandeminin son bir buçuk yılında giderek daha fazla akım haline geldiler.

Tarot, hangi deste ile çalıştığınıza bağlı olarak, ruh için çok aktif ve heyecan verici olabilen bir dizi resimdir. Şu anda toplu olarak tarotla ilgilenmemizin çok mantıklı çünkü gerçeklerimizi anlamlandırma ve anlama yeteneğimize erişmemiz gerekiyor.

Tarot’un 1400’lerde Kuzey İtalya’dan geldiğine yaygın olarak inanılıyor, ancak birçok Asya ve Afrika kültürünün bugün bildiğimiz şekliyle tarota katkıda bulunduğunu söyleniyor. Oyun kartlarının 1300’lerde Çin’de ortaya çıktığı; Moğol İmparatorluğu’nun Mısır’ı ve Akdeniz’in çoğunu yönetirken onları batıya getirdiği söyleniyor. Kuzey Afrika ve Avrupa arasındaki ticaret sayesinde, her kültürün parçaları tarot oluşturmaya başlamış. Ancak Hristiyan ve Avrupa sembolizmi sıkışıp kalmış. 18. yüzyılın sonlarında, okült çevreler tarotu bir kehanet biçimi olarak kullanmaya başladı. Melekler ve şeytanlara iletişim kurmanın gerçekleştirmenin bir yoluydu. Artık insanlar için daha çok psikolojik yönelimli bir araç gibi görünüyor.

Tarot destesi seçerken nelere dikkat etmelisiniz?

Yeni tarot destenizi seçerken düşünmek isteyeceğiniz birkaç şey var. İstediğiniz kart türlerine karar verirken; vereceğiniz kararların çoğu, tarot okuma konusundaki anlayışınıza ve deneyiminize bağlı olacaktır.

Ayrıca kartlarınızı kişisel kullanım için mi yoksa müşteriler için mi kullanmak istediğinizi düşünmek isteyeceksiniz. Tarot kartlarınızı kendi kişisel okumalarınız için kullanmak istiyorsanız, her kartın anlamını anlamanıza yardımcı olacak bir rehber kitapla birlikte geldiği sürece, görünüşünü beğendiğiniz herhangi bir desteyi seçebilirsiniz. Müşteri okumaları için kullanmak üzere bir tarot destesi arıyorsanız, kartları sezgisel ve kolay bir şekilde okuyabilmeniz önemlidir. Bu, kartların görüntüleri ile gerçekten bağlantı kurabilmeniz ve aynı zamanda anlamlı olan ve müşterilerinizle bağlantı kuran bir hikâye oluşturabilmeniz gerektiği anlamına gelir.

Görüntü ile bağlantı
Bir destenin güzel görünmesi, her zaman sizin için iyi bir deste olacağı anlamına gelmez. İçgüdülerinizi dinleyin, görüntüler sizi heyecanlandırıyor ve size ilham veriyor mu?

Görüntü, bir tarot destesinin en önemli yönlerinden biri olabilir çünkü kartlardaki resimlerle bağlantı kuramazsanız anlamlarını yorumlamakta çok zorlanabilirsiniz. Okuduğunuz kartlar sizi heyecanlandırmalı, bu nedenle her zaman güzel görünen ve sizde yaratıcılığa ilham veren kartları seçebilirsiniz.

Tasarım, kartların önemini yansıttığından, satın almadan önce destelerin görüntülerini araştırmanızı öneriyoruz. Görüntüyle bağlantı kurabilmek çok önemli… Kendinizi içinde bulduğunuz ve size doğru aynayı sunan bir desteyi seçin.

Destelerin anlamları ve yorumları
Deste seçimini daraltmak için takip edilecek üç ana sistemden birini seçebilirsiniz. Rider-Waite, yeni başlayanlar için en yaygın ve iyi olanıdır. Tarot de Marseilles, İtalya’nın en eskisidir ve son olarak, Thoth ve Altın Şafak okült etrafında merkezlenir. İlk destenize hediye edilmesi gereken efsaneyi görmezden gelin ve kendiniz için bir tane satın alın. En önemli şey, size hitap eden sanatla dolu bir deste bulmak…

İncelemeler

Henüz yorum yok.

Yalnızca bu ürünü satın alan oturum açmış müşteriler yorum bırakabilir.

Web sitemizdeki deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanıyoruz. Bu web sitesine göz atarak, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz.
Ürün eklendi!
Ürün zaten istek listesinde!

Ürün sepetinize eklendi.

Alışverişe devam edin Sepeti Görüntüle